• 12 08 2020
    Od ponedjelјka uvođenje IZIS-a u Bolnici i Domu zdravlјa Gradiška.

Od ponedjelјka, 17. avgusta,  integrisani zdravstveni informacioni sistem – IZIS će početi da se primjenjuje u Bolnici Gradiška, te domovima zdravlјa Gradiška, Srbac i Kozarska Dubica. Osiguranici sa područja ovih opština prvi će u Srpskoj dobiti i elektronske kartice, umjesto dosadašnjih zdravstvenih knjižica.

Prvu elektronsku karticu uručio je premijer Republike Srpske Radovan Višković porodici Vidović iz Kozarske Dubice koja je prije 13 godina donirala organe svog nastradalog sina, čime su spasili pet života.

Predstavnik Fonda zdravstvenog osiguranja Republike Srpske i projekt menadžer IZIS-a Dejan Stojaković poručuje, da će implementacija pomenutog sistema donijeti brojne benefite kako građanima tako i samom zdravstvenom sistemu.