• 29 10 2019
    Mjesec muškog zdravlja u JZU Bolnici Gradiška

Preuzmi stvar u svoje ruke! Kontroliši se! – poziv je JZU Bolnice Gradiška i kompanije Makler u okviru Movember kampanje koja se realizuje s ciljem podizanja svijesti o važnosti preventivnih pregleda i ranog otkrivanja karcinoma prostate.

Bolesti prostate spadaju u najčešća oboljenja muškaraca srednje i starije životne dobi, zato je redovna, preventivna, kontrola izuzetno važna jer ona utiče na kvalitet života muškaraca nakon četrdesete godine života. Zbog toga doktori preporučuju obavezan ultrazvuk prostate ili određivanje PSA (prostata specifični antigen) za muškarce ove starosne dobi, ali i za one starije od 35 godina ukoliko su u porodici imali nekoga ko je bolovao od karcinoma prostate.
    Karcinom prostate, ako se otkrije u ranoj fazi, u potpunosti je izlječiv u 98 posto slučajeva.

U širenju svijesti o ovom problemu, JZU Bolnica Gradiška će u saradnji sa društveno odgovornim kompanijama iz okruženja  u toku mjeseca novembra  organizovati  određivanje PSA (prostata specifični antigen) , tumor markera za prostatu, za sve muškarce preko 40 godina starosti.