korona
    Pedijatrija
    • 07 11 2023

Akcija “S ljubavlju hrabrim srcima” donijela vrijednu opremu za naše porodilište

Oprema koju smo dobili kroz prošlogodišnju akciju “S ljubavlju hrabrim srcima” čiji je inicijator bilo Udrženje pedijatara RS pod pokroviteljstvom Predsjednika RS je veoma značajna za našu ustanovu. Naše porodilište je dobilo transportni ikubator, dva stacionarna inkubatora, dvoje kolica za intrahospitalni transport, dva perfuzora i monitor.

“Ova savremena oprema ce unaprijediti i poboljšati inicijalno zbrinjavanje, te potom transport vitalno ugrozenog novorođenčeta što će  u konačnici doprinijeti i  boljem ishodu liječenja te novorođenčadi. Želim da izrazim zahvalnost svima koji su dali svoj doprinos ovoj plemenitoj akciji.”

dr Dragica Došenović, pedijatar-neonatolog