• 31 05 2019

Optiline projekat u JZU Bolnici Gradiška

Dana 27.05.2019. u nasoj ustanovi je otpočela prva faza Optiline projekta koju u našoj ustanovi provodi firma Lohmann & Rauscher. Petočlani tim koji je posjetio našu ustanovu vodili su Olaf-Jörg Baumert, projekt menadžer Optiline projekta i Markus Gärtner, menadžer za ključne kupce Optiline projekta.

Optiline projekat ima za cilj optimizaciju zdravstvenih ustanova u smislu:

• Analize korištenja proizvoda i trenutnih postupaka
    • Prijedloga supstitucije konvencionalnih materijala i edukacije na savremenim proizvodima u svrhu ekonomske isplativosti i medicinske opravdanosti
    • Izrade smjernica za optimalno postupanje prema pojedinim zahvatima radi kontrole potrošnje i uštede vremena, te rasterećenje osoblja
    • Optimizacije i organizacije skladišnih prostora, ormara u previjalištima i regala u sterilizaciji i operacionom bloku
    • Detektovanja i izrade prijedloga za saniranje kritičnih mjesta u procesu rada
    • Sugestija za optimizaciju prostora u slučaju rekonstrukcije postojećih objekata

Tvrtko Blaić Milutinović ,direktor firme Lohmann & Rauscher za Hrvatsku je istakao da u  izradi projekta od strane kompanije Lohmann & Rauscher učestvuje 8 osoba, a sam projekat će trajati oko 60 dana. Takođe je napomenuo da je uprava JZU Bolnice Gradiška na višestrukim sastancima i prezentacijama prepoznala prednosti ovog projekta te da je u punom obimu stavila na raspolaganje odabrano osoblje koje sa L&R timom učestvuje u cjelokupnom procesu, a sve u svrhu podizanja kvaliteta rada osoblja bolnice i postizanja veće sigurnosti za pacijente uz ekonomsku optimizaciju.

„Navedeni projekat je od izuzetnog značaja za cjelokupnu regiju i njeno stanovništvo kao i za budućnost same ustanove kao učesnika u tržišnoj borbi, te prepoznavanje i pozicioniranje medicinske ustanove sa prosperitetom“, poručio je Tvrtko Blaić Milutinović.