korona
    Pedijatrija
    • 31 12 2018

Obavljena složena endoskopska procedura PEG

U kabinetu za endoskopiju JZU Bolnice Gradiška je dana 31.12.2018.godine ugrađena perkutarna endoskopska gastrostoma (PEG).

Tim predvođen Prim.dr Zoranom Popovićem, specijalistom anesteziologije sa reanimacijom i Bojanić dr Goranom, supspecijalistom gastroenterohepatologije,  pacijentu su „pool“ tehnikom, u opštoj endotrahealnoj anesteziji, zbog kaheksije i teškog opšteg stanja, obavili ovu složenu endoskopsku proceduru.

Nakon uspješno obavljene procedure pacijent je zadržan na daljem liječenju, te će nakon dva dana biti otpušten na kućno liječenje.

U pitanju je endoskopska procedura koja se do sad u Republici Srpskoj obavljala samo u UKC Republike Srpske Banjaluka, te se ista od sada, uslijed povećane potrebe, može uraditi i u JZU Bolnici Gradiška.